Yüksek XP'li abimiz Japon Robinson Nagasaki

Yüksek XP'li abimiz Japon Robinson Nagasaki

Bebeklikten ölümüne her insan kendi yolculuğunu yaşıyor aslında. Akrabalar, arkadaşlar, eşimiz, çocuklarımız hayatımızdaki yardımcılarımız. Yaşamımızı kolaylaştıran kişiler. Amaçsız kaldığımızda bize bir amaç verip düşünmek gibi ağır bir yükten bizi kurtarıp, uygulamaya geçmemizi hızlandırıyorlar. Duygusallığı, toplumsal ve ahlaki kavramları bir kenara bırakıp, sadece bir canlı olarak değerlendirirseniz kendinizi aslında oldukça eksik ve zayıfız. Doğduğumuzda bizi kendi başımıza bıraksalar kaçımız hayatta kalabilir acaba. O kadar zayıfız ki bir önceki cümleyi tekrar okursanız ormanda tek kalmış bir bebek dediğinizde bile içimiz buruluyor üzülüyoruz.

Şu anki zamanımıza dönersek. Aile, iş, güç, mecburiyetler, ödemeler vb. uymak zorunda kaldığımız bir çok kural, yaşamak zorunda olduğumuz bir çok şey var ve zamanımız tükeniyor. Her şeyi bırakıp bir ada da yaşamaya mı başlayalım bu abi gibi. Çoğu kişinin yapmayacağı, istese de yapamayacağı bir değişiklik. Bu zamana kadar biriktirdiklerin var, eşin, çocukların, mal varlığın, paran pulun, işin, hedeflerin say say bitmez. Bunları bırakıp hiç bilmediğin bir yerde, hiç yaşamadığın bir şekilde, yaşamanın da garantisi olmadan yaşamak, yalnız kalmak, kendinle kalmak nasıl olurdu acaba. Daha da coşturmadan bir kaç cümleyle toplayalım. 

İnsanın kendiyle kalması çok zordur aslında. Bence çok faydalıdır ama bu şartlarda çok zordur. Bu Nagasaki abi gibi becerebilirsen levelin değişir. Arınma gibi, gerçek amacına geri dönmüş olursun. Hayatta kalma, beslenme, uyuma, üreme, gelişme, fabrika ayarlarına geri dönsek ne kadar başarılı olurduk acaba.

Videodaki abiyle ilgili de birkaç şey paylaşayım. Bu abi aslında bu adada yaşıyormuş izleyince anlayacaksınız zaten. Sonra Nagasaki abiyi bu adadan çeşitli gerekçeler sunarak koparmışlar. Sağlık sorunları, tedavi, adanın birine ait olması ve izinsiz kalınamayacağı gibi insansı sebeplerden bu adamı rahatsız etmişler. Sonra ne mi olmuş, üzgünüm ama mutlu son yok. Belgeselini yapan bu adamlar bu abiyi tekrar adaya getirip belirli bir süre burada kalarak filme almışlar sonra tekrar hop geriye. Nagasaki abi yaşamayı başarmış olmasına rağmen kendiyle kalamamış, bırakmamışız. Kötü olmuş umarım bizim dünyamızda da mutlu olacak bir şeyler bulmuştur Nagasaki abi. 

Herkese sevgiler ve iyi seyirler..