Turmoil : Petrol Baronlarına Kafa Tutun

Turmoil : Petrol Baronlarına Kafa Tutun

Herkese selam, bu sefer devam ettirmeyi düşündüğüm ilk bloğumun ilk yazısına hoşgeldiniz..

Turmoil benim gibi eski emule oyunlarından vazgeçemeyenler için başından kalkılamayacak derecede efsane bir oyun. Sade tasarımı, rahat oynanışı ve güzel oyun mekaniği ile tycoon oyunlarının iyi bir örneği.

Oyunda petrol çıkarıp satan birisiniz. Yeraltındaki petrol rezervlerini bulup güzel fiyatlara satmaya çalışarak, diğer petrol baronlarıyla kapışıyorsunuz. Mevcut ekipmanlarınızı oyunda kazandığınız parayla geliştirebiliyorsunuz. Oynadıkça tecrübe kazandığınız ve daha iyi tesisat döşeyerek daha fazla gelir elde edebildiğiniz bir oyun.

Oyunda basit bir bütçe mantığı da var ki bu gaza getiriyo aslında. Diğer petrol üreticileri arasında yılı en iyi kazanç ile tamamlayan olmak için gelir/harcama kısmınızı iyi idare etmeniz gerekiyor. Biraz şans faktörü de var bu da normal hayattaki gibi ne kadar doğru yaparsanız yapın bazen işlerin iyi gitmeme ihtimalinin de olduğunu hatırlatıyor.

Dediğim gibi eski tarz pixel, emule oyunlarını özleyenler için oynanması gereken bir oyun. Yazıyı tamamladıktan sonra bi iki el atmayı planlıyorum..

Herkese teşekkürler, başka bir incelemede görüşmek üzere...